İşkur Kayseri İl Müdürlüğü, 2023 yılında gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi verdi. İl Müdürü Ayşe Ak, yılın 7 ayında 12 bin 563 kişinin işe yerleştirildiğini açıkladı. İşkur, iş arayanlar ve iş verenleri buluşturarak istihdama katkı sağlamaktadır. Bu süreçte 28 bin 970 açık iş sisteme yüklenmiş ve bin 260 engelli dahil olmak üzere 12 bin 563 kişi işe yerleştirilmiştir. Ayrıca, 26 bin 135 kişiyle bireysel görüşmeler yapılmış ve işbaşı eğitim programları ve toplum yararı programları kapsamında bin 882 kişiye ödeme yapılmıştır.